Ruim 110 kinderen van basisschool De Olijfboom in Almere namen vol spanning plaats in de Grote Filmzaal van de bieb, voor de finale van de tekenwedstrijd voor het kinderboek Mingo de Flamango. De winnaars vormen met elkaar het officiële illustratieteam van het boek – een zeldzame kans voor jonge makers.
Mingo: het kinderboek met een Missie
Mingo de Flamango is onderdeel van Project Mingo, dat aandacht vraagt voor kansongelijkheid en kinderarmoede in Nederland. Minstens 75% van de opbrengst van het boek gaat naar Nationaal Fonds Kinderhulp. Initiatiefnemer en auteur Petrie Velthof wil met het project niet alleen bewustwording creëren, maar ook directe impact maken:
“Elk kind verdient de kans om zijn talent te ontwikkelen en te laten zien. Met dit boek geven we kinderen niet alleen een podium, maar helpen we samen ook kinderen die worstelen om gelijke kansen te krijgen, of het thuis minder makkelijk hebben.”
Het eerste doel is om minimaal 250 boeken gratis te verspreiden onder kinderen in Almere die opgroeien in armoede. Daarnaast kunnen kinderen in heel Nederland straks vijf gelezen boeken inleveren als Kinderzwerfboek, in ruil voor een nieuw exemplaar van Mingo de Flamango.
Tenslotte zal Nationaal Fonds Kinderhulp de Mingo fondsen zoveel mogelijk inzetten voor lokale projecten, zodat donateurs direct bijdragen aan plaatselijke kinderhulp.
Kinderjury koos finalisten
Mingo’s missie om talent van kinderen in het spotlight te zetten trekt zich ook door in de jurering van de tekenwedstrijd. De Kinderjury met voorzitter Jasmijn (9) van @jasmijnsboekenkast , Lynne (10), Jayda (9) en Cleo (13), koos de 20 finalisten uit 68 inzendingen.
Daaruit selecteerde de Vakjury, bestaande uit twee illustratoren, een bibliotheek expert, de mbo-docent mediavormgeving van MBO College Poort in Almere en de voorzitter van de Kinderjury, uiteindelijk 10 winnaars. De beoordeling gebeurde op 5 criteria: creativiteit, originaliteit, aansluiting op het verhaal, techniek en inzet.
De winnaars!
De hoofdprijzen gingen naar Jason de Wit (11) en Alyssa Dierman (17), die de jury overtuigde met hun sterke stijl en oog voor detail. Hun naam zal op de cover verschijnen en zij vervullen een prominente rol in de vormgeving van het boek.
Tweede plaats: Rischika en Amélie, van basisschool De Olijfboom. Loes van MBO College Poort.
Derde plaats: Nicoleosei, Lois, Pagiel, Hemanja, Rosha, Isidora, Raven Jez van basisschool De Olijfboom. Sterre van MBO College Poort.
Professionele begeleiding
De jonge winnaars gaan de komende maanden onder begeleiding van illustrator Anouk van Another View Illustraties en auteur Petrie Velthof aan de slag om het boek tot leven te brengen.
Publicatie en landelijke ambitie
Het boek verschijnt eind september, vlak voor de Kinderboekenweek (30 sept-11 okt). Tijdens deze periode gaan auteur Petrie Velthof en de jonge winnaars op voorleestoer door heel Nederland.
Mingo’s Motto
“Elk kind verdient het om talent te laten shinen. Wat kun jij doen om een kind de beste kans te bieden?”